Sert SUP (Hard) yada Şişme SUP (Inflatable) Kürek Sörfleri

Sert SUP Board, (Hard Board)

Çoğu sert SUP, fiberglas ve epoksi ile sarılmış bir EPS köpük çekirdek bulunur. Bu oldukça hafif, dayanıklı ve uygun fiyatlı bir yapıdır. Karbon fiber, daha hafif ve daha sert bir seçenektir, ancak aynı zamanda daha pahalıdır. Plastik SUP'ler daha ekonomiktir, ancak çok ağırdır ve diğer malzemelerin performansından yoksundurlar. Bazı SUP'ler güzel bir görünüm için hafif ahşap içerir.

Neden Sert SUP Board almalısınız?

Performansın önceliği: Sert tahtalar su üzerinde en iyi performansı sunar. Bir şişirmeden daha hızlı, daha pürüzsüz ve daha az güç harcarlar. Hızlı kürek çekmek önceliginizse, o zaman sert SUP sizin içindir. Sert SUP'lar çok yer kaplayabilir. Geniş bir odanız ve onu taşıyabilen bir araç varsa, sert bir SUP iyi bir seçimdir.

Şişme SUP Şişirilebilir SUP (Kürek Sörfü) (Inflatable Board)

Hava çekirdeği oluşturan damla dikişli PVC dış kısımlara sahiptir. Kullanılmadığı zamanlar için bir saklama çantası, şişirmek için bir pompa ile birlikte gelirler. Kaliteli bir şişirilebilir SUP, inç kare başına 12–15 libreye şişirilecek şekilde tasarlanmıştır ve tamamen şişirildiğinde çok sert hissedilmelidir.

Neden bir Sişme SUP (Kürek Sörfü) almalısınız?

Seyahat ediyorsunuz: Bir yolculuğa çıkıyorsanız veya bir uçağa atlıyorsanız, şişirilebilir SUP'nizi yanınıza getirebilir ve istediginiz zaman keyifli kürek çekebilirsiniz. Denizin keyfini çıkarmak istiyorsunuz, ister koyları gezerken, isterseniz de SUP Boardunuzun üzerinde yatıp güneslenirken, sisme SUP larin genisligi ve konforu tam size göre.

Bir dağ gölüne gidiyor ve kürek çekmek istiyorsanız kesinlikle sert bir tahta taşıyamazsınız. Depolama çantasına yerleştirilen şişirilmiş bir hava hala ağırdır, ancak bu sadece tek seçeneğinizdir.

Whitewater'ı kürek çekiyorsunuz: şişirilebilir bir SUP, kayalara ve kütüklere çarpmalara karşı sert bir tahtadan daha iyi uygundur. SUP Yoga: Sisme SUP Boardlar, SUP Yoga için idealdir, sert tahtalardan daha yumuşak olma eğilimindedirler, bu da onları yoga pozları için daha konforlu hale getirir.

Sınırlı depolama alanınız var: Küçük bir evde, ya da apartman dairesinde yaşıyorsanız, büyük bir sert tahta için yeriniz yok. Şişirilebilir SUP'ler söndüğünde kompakttır ve bir dolap veya bir arabanın bagajı gibi küçük alanlarda kolayca istiflenebilir.

1 (58).jpg