SUP Küregi (Paddle)

Şaftlar ve bıçaklar için en yaygın seçenekler şunlardır:

Plastik: Giriş seviyesi SUP kürekleri kanatçıkların bıçakları ve kulplarında kullanılan plastik, dayanıklı ve ekonomiktir. Hemen hemen bir alüminyum şaft ile eşleştirilir.

Alüminyum: SUP küreklerin milinde kullanılan alüminyum, ekonomik ve hafiftir, ancak fiberglas veya karbon gibi hafif veya sert değildir. Alüminyum şaftlar sıklıkla plastik bıçaklarla eşleştirilir; Bu kürekler acemi kürekler için mükemmel bir seçimdir.

Fiberglas: Mükemmel bir hafif seçim olan fiberglas, bazı SUP küreklerinin şaftında ve / veya bıçağında kullanılır. Fiberglas, inme gücünüzü transfer etmede etkili kılan oldukça serttir. Ancak karbon fiberden biraz daha az serttir. Fiberglas ile yapılan bir kürek, alüminyumdan / plastikten genellikle daha pahalıdır, ancak karbon fiberden daha ekonomiktir.

Karbon fiber: Bu, mevcut en hafif, en sert malzeme ve çoğu zaman en pahalı olanıdır. Eğer uzun mesafeli bir paddler iseniz, kilo tasarrufu ek maliyete değer olabilir. Karbon fiberin sertliği, kaslarınızdan kürek kemiğine kadar mükemmel güç aktarımı sağlar. Yüksek uçlu kürekler, şaft ve bıçak boyunca karbon fiber kullanır, daha uygun fiyatlı tasarımlar bazen karbon ve cam elyaf karışımı veya fiberglas bıçakla eşleştirilmiş bir karbon şaft gibi bir kompozit yapıya sahiptir.

paddle.jpg
sup paddle 2.jpg