Kürek Sörfü - Ne kadar uzun olmalı?

Kürek Sörfünün uzunluğu, nasıl işlediğini belirlemede önemli bir rol oynar. Genelde, uzun tahtalar daha kısa tahtalara göre daha hızlıdır, ancak daha kısa tahtalar daha manevra kabiliyetine sahiptir. Satın almak için SUP uzunluğuna karar verirken kullanım amacınızı aklınızda bulundurun:

Kısa tahtalar (10’un altında): Sörf ve / veya çocuklar için idealdir. Bu tahtaların hemen hemen her zaman bir planya gövdesi var. Kısa tahtalar, uzun tahtalardan daha manevra kabiliyetine sahip olup, sörf dalgaları için harikadır. Özellikle çocuklar için tasarlanmış panolar genellikle 8 'uzunluğundadır.

Orta tahtalar (9.5'dan 12'ye kadar): Çok yönlü kullanım ve SUP yoga için idealdir. Uzun tahtalar (12’6 ”ve üstü): Hızlı kürek çekme ve uzun mesafeli turlar için idealdir. Kısa ve orta tahtalardan daha hızlıdırlar. Hızlı bir şekilde kürek çekmek veya uzun mesafeli turlarla ilgilenmek istiyorsanız, uzun bir tahta tercih edin. Bir uzunluk seçerken, bunun hacim ve ağırlık kapasitesi ile nasıl bir ilişki olduğunu anlamak yararlı olur.

Daha uzun bir tahta hacim ve kapasiteyi artırabilir, bu da daha dengeli olmasını sağlayabilir ve tahtada daha fazla yük taşıyabilmenizi sağlar (genişlik ve kalınlık aynı zamanda hacim ve kapasite faktörleridir; bu makalenin SUP Genişliği ve SUP Kalınlığı bölümlerine bakın). Aracınızın tipine, ev depolama durumuna ve plaja ya da sahile yürüme mesafesine göre tahta uzunluğunu da düşünün (özellikle rüzgarlı yerlerde daha uzun tahtaların taşınması daha zordur).

Santa-overlay.png